Get Involved

 

YPEF - the biggest European school contest dedicated to forests and forestry - click on Get Involved

Witamy!

Vítajte !

Willkommen!

Vítejte!

Tere tulemast!

Sveiki atvykę!

Laipni lūgti!

Kalosorisate!

Bem-vindo!

Вітаєм Вас!

Üdvözöljük!

Bine ati venit!

Willkommen!

Živijo!

 

Yassou!

 

 

Загальна характеристика та типи лісів - Україна

         

 

ЛІСИ УКРАЇНИ,    FORESTS IN EUROPE

 

Ліси України за своїм призначенням і розміщенням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі та інші функції і забезпечують потреби суспільства в лісових ресурсах. 15,4% лісів відносяться до заповідних і ця частка має стійку тенденцію до зростання.
Для України характерний відносно низький середній рівень лісистості території країни, він становить 15,7%. За останні 50 років лісистість зросла майже в 1,5 рази, а запас деревини - в 2,5 рази.

 

Ukraine

 

Площа безпосередньо вкритих лісовою рослинністю земель становить 9,7 млн. га.
Запас деревини в лісах оцінюється в межах 1,8 млрд. м3. Загальна середня зміна запасу сягає 35 млн. м3. Середня щорічна зміна запасу на 1 га у лісах Держкомлісгоспу дорівнює 4,0 м3 гектар і коливається від 5,0 м3 в Карпатах до 2,5 м3 у Степовій зоні.
Відбувається поступове збільшення запасу деревини в лісах, що підтверджує значний економічний і природоохоронний потенціал лісів України.
За площею лісів та запасами деревини Україна займає восьме місце в Європі (без урахування Російської Федерації).

 

Ukraine

 

В Україні ліси зростають у різних природних зонах: Полісся, Лісостеп, Степ, Українські Карпати та гірський Крим, які мають істотні відмінності щодо лісорослинних умов та ведення лісового господарства.


Лісистість території України за природними зонами


Близько половини лісів України є штучно створеними і потребують посиленого догляду.
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції (1986 р.) призвела до радіоактивного забруднення частина лісів північних регіонів України.

Вікова структура лісів історично склалась під впливом залісення великих площ зрубів у післявоєнний період, створення нових лісів на значних площах у 50-70 роках минулого століття. В результаті найбільшу питому вагу у насадженнях мають середньовікові деревостани – 45 %. Середній вік лісів України становить понад 55 років.

Ukraine